Bez kategorii

Chleb orkiszowy

chleb orkiszowy

Chleb orkiszowy to zdecydowanie mój ulubiony chleb. Odkąd odkryłam mąkę orkiszową, większość moich wypieków składa się właśnie z niej. Przepis być może wydaje się długi i skomplikowany, ale w rzeczywistości nie ma w nim nic trudnego. Jeśli nigdy nie piekliście własnego, domowego chleba to spróbujcie chociaż raz, na święta ? Nie ma nic lepszego niż ciepły, chrupiący i pachnący chleb z masłem. Pamiętajcie także o mące, żeby była bardzo dobrej jakości, bo wiem, że wiele osób nie zdaje sobie sprawy ile świństwa może być w mące ? (wybielacze, polepszacze itd.). Ja korzystam z mąki od Młyn Kopytowa, wolne od wszelkich świństw, zmielone ziarno 100% – z moich rodzinnych okolic – byłam, widziałam i przede wszystkim od bardzo dawna używam ich produktów, dlatego mogę z czystym sercem polecić i Wam ?

[yumprint-recipe id=’56’]chleb orkiszowy

5 komentarzy

 • Reply
  jaglusia
  19 grudnia 2016 at 16:46

  Ta skórka! Coś wspaniałego. 🙂 https://jaglusia.wordpress.com/

  • Reply
   Kuchenny kodeks
   8 stycznia 2017 at 12:06

   Dziękuję 🙂

 • Reply
  Justyna
  7 stycznia 2017 at 23:10

  Dopytam o pieczenie jakiej wielkości naczynia żaroodporne? Przykrywamy przykrywką czy folią aluminiową? I czy konieczne jest pieczenia w garnku czy można na gorącej blaszce? Czy od góry naciąć?

  • Reply
   Kuchenny kodeks
   8 stycznia 2017 at 12:05

   Naczynie żaroodporne 1,5 l , może być także garnek żeliwny, ale ja jeszcze takiego nie posiadam 🙂 Co do przykrycia folią to nie wiem jak chlebek się zachowa, ja przykrywałam pokrywką od naczynia, ale można spróbować folią tylko stroną, która trzyma ciepło. Oczywiście konieczne jest pieczenie w garnku, bo jest to taka metoda, chlebek wtedy pięknie wyrasta i tworzy takie pęknięcia jak widoczne na zdjęciu, jest wilgotny w środku, a skórka bardzo chrupiąca – nie trzeba nic nacinać podczas pieczenia powstają samowolne nacięcia. Na blogu znajdzie Pani także chleby wypiekane zwykłą metodą, także serdecznie zapraszam 🙂

   • Reply
    Justyna
    8 stycznia 2017 at 12:26

    Dziękuję za odpowiedź piekę w tym tygodniu ?

  Leave a Reply